Dom Pomocy Społecznej
w Browinie

Browina 57
87-140 Chełmża

tel. (+48 56) 6757111
E-mail: browina@home.pl

Aktualności

Wigilia w ŚDS - 19.12.2012

W tym roku już po raz szósty zasiedliśmy przy wigilijnej wieczerzy.  Świąteczny nastrój uświetniła swoją wizytą pani Dyrektor oraz inni pracownicy DPS, a nasi Uczestnicy przygotowali występ artystyczny „Jak daleko jest do Betlejem?”. Zwieńczeniem tego wspaniałego dnia była wizyta Świętego Mikołaja z workiem prezentów!

"Moja mała Ojczyzna"

Dnia 10 grudnia 2012r. mieszkańcy DPS w Browinie  pod opieką terapeuty p. Beaty Lewandowskiej uczestniczyli w podsumowaniu powiatowego konkursu plastycznego i literackiego dla osób niepełnosprawnych pt. „Moja mała ojczyzna – spotkanie z baśnią i legendą regionu”, które odbyło się w Zespole Szkół Specjalnych w Chełmży. Organizatorzy oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Chełmża oraz Radni Miasta Chełmża podziękowali wszystkim za przybycie, wręczyli nagrody i dyplomy oraz  złożyli najlepsze życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W trakcie imprezy dzieci z zespołu Szkól przedstawili inscenizację o tematyce świątecznej. Po rozdaniu nagród wszyscy  zostali zaproszeni do  poczęstunku w postaci słodyczy, kawy, napojów.

XII Wystawa Rękodzieła Artystycznego w Toruniu

4 grudnia 2012r. przedstawiciele DPS i ŚDS wraz z opiekunami uczestniczyli w XII Wystawie Rękodzieła Artystycznego o tematyce Świąt Bozego Narodzenia pod nazwą "My też potrafimy". W wystawie uczestniczyły 43 różne ośrodki m.in. ośrodki szkolno-wychowawcze, warsztaty terapii zajęciowej, zawody aktywizacji zawodowej, środowiskowe domy samopomocy, domy pomocy społecznej i inne. Podczas wystawy odbywała sie konferencja z udziałem marszałka województwa Pana piotra Całbeckiego, który podziękował wszystkim za przybycie i złozył najlepsze życzenia. Dla wszystkich uczestników i gości przygotowano poczęstunek.

Czas wróżb

W dniu 29 listopada 2012r. odbyła się w naszym Domu zabawa andrzejkowa dla Mieszkańców DPS i Uczestników ŚDS. Podczas spotkania wrózono sobie przyszłość lejąc wosk, wrózono z ręki, przekłuwano szpilką serca z imieniem przyszłego partnera itp. Dla wszystkich zapewniono poczęstunek oraz dobrą zabawę.

Dzień Pracownika Socjalnego 22.11.2012

W dniu 22 listopada 2012r. w Domu Pomocy Społecznej w Browinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.  Na spotkanie przybyły zaproszone osoby reprezentujące instytucje pomocy społecznej: m.in. Domy Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Środowiskowe Domy Samopomocy, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza z powiatu toruńskiego. Wszystkich zaproszonych serdecznie powitał Starosta Toruński Pan Mirosław Graczyk i na ręce przedstawicieli pomocy społecznej złożył życzenia dla wszystkich pracowników „sukcesów zawodowych, energii do realizacji ciekawych projektów socjalnych, jak najwięcej satysfakcji z codziennych kontaktów z ludźmi, którym pomoc społeczna pomaga, ochoty do poszukiwania dróg rozwoju, odkrywania nowych sposobów na uniknięcie stresów i pułapek wypalenia zawodowego”. Do życzeń dołączył się także Pan Wicestarosta Dariusz Meller. Uroczystość uświetnił występ zespołu „Browinki” działającego w Domu Pomocy Społecznej w Browinie pod opieką Pana Andrzeja Świtajskiego i zespół artystyczny z Środowiskowego Domu Samopomocy w Browina pod opieką Pani Lucyny Słowińskiej.


Poprzednia strona  |  Następna strona
Ostatnia modyfikacja strony: 2017.01.19 08:24 info: browina@home.pl
© DPS BROWINA 2010-2012