Dom Pomocy Społecznej
w Browinie

Browina 57
87-140 Chełmża

tel. (+48 56) 6757111
E-mail: browina@home.pl

Aktualności

"Dzień Mieszkańca"

Dnia 21 stycznia 2014r. odbyła się zabawa taneczna z okazji „Dnia Mieszkańca”, podczas której wszyscy dobrze się bawili przy akompaniamencie i śpiewie Pana Andrzeja Świtajskiego oraz poczęstunku w postaci drożdżówki i kawy. Przed zabawą Pani Dyrektor Anna Woźniak- Margol odwiedziła wszystkich w pokojach wręczając laurki z życzeniami oraz słodycze.

Święta Bożego Narodzenia 2013

"Andrzejki 2013"

Dnia 29 listopada 2013r. w godzinach od 10.00 do 12.30 uczestniczyliśmy w  Spotkaniu  Andrzejkowym połączonym z zabawą w  Środowiskowym Domu Samopomocy w Chełmży, na której wróżąc sobie przyszłość z lejącego wosku dowiedzieliśmy się co czeka nas w przyszłości. Oprócz  lania wosku były również inne  wróżby np.:

- „wróżenie kolorami”,

-„przekłuwanie szpilką serca z imieniem przyszłego partnera”.

 

Dla wszystkich zapewniony był poczęstunek w postaci drożdżówki, chipsów, ciastek, cukierków. Zapewnione były napoje oraz herbata do picia. Humor i dobry nastrój dopisywał wszystkim od początku do końca imprezy a zabawie tanecznej nie było końca.

Wystawa prac plastycznych i literackich pt. „Jeden dzień z życia patrioty”

Dnia 7 listopada 2013r. o godzinie 11.00 Delegacja Mieszkańców   z Naszego Domu pod opieką terapeuty uczestniczyła w wystawie dziecięcych prac plastycznych i literackich pt. „Jeden dzień z życia patrioty” w Diecezjalnym Centrum Kultury na Zamku Bierzgłowskim. Wystawa oraz podsumowanie konkursu odbyło się dzięki projektowi finansowanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko- Pomorskiego , Gminę Łubianka oraz Starostwo Powiatowe w Toruniu. Dodatkową atrakcją imprezy były występy zespołu muzycznego „Alebabki” oraz zespołu dziecięcego „Marwojki”.Na koniec wszyscy zostali poczęstowani ciastem oraz kawą.

Wycieczka do Gdańska

W dniach  25 i 26 października  2013r. odbyła się wycieczka do Gdańska dla 20 mieszkańców Naszego DPS pod opieką 6 opiekunów. W pierwszym dniu wyjazdu zobaczyliśmy Westerplatte, skąd statkiem w ramach rejsu po morzu  dopłynęliśmy do centrum Gdańska. Następnie udaliśmy się na zakwaterowanie się do Hotelu Bursztynek. Potem po chwilowym odpoczynku w drodze na obiadokolację zwiedziliśmy Starówkę Gdańska. Następnego dnia udaliśmy się  na molo podziwiając statki oraz spokojne morze, w Parku Oliwskim napawaliśmy się urokami przyrody pozując do zdjęć, widzieliśmy również Organy  w Archikatedrze, potem kupiliśmy pamiątki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obiad w restauracji oraz na lody i kawę. Podróż do domu przebiegła spokojnie i w godzinach wieczornych byliśmy już na miejscu.


Poprzednia strona  |  Następna strona
Ostatnia modyfikacja strony: 2017.11.17 09:33 info: browina@home.pl
© DPS BROWINA 2010-2012