Dom Pomocy Społecznej
w Browinie

Browina 57
87-140 Chełmża

tel. (+48 56) 6757111
E-mail: browina@home.pl

Aktualności

Spotkanie literackie

Dnia 10 grudnia 2010 r. w pracowni terapii zajęciowej odbyło się spotkanie literackie dla Mieszkańców naszego Domu, Uczestników ŚDS oraz pracowników w wykonaniu naszego Mieszkańca Pana Waldemara, który zaprezentował zebranym swoją twórczość oraz zaciekawił anegdotami i sytuacjami z własnego życia. Z niecierpliwością czekamy na dalsze spotkania literackie.

Rozstrzygnięcie konkursu "Jestem przyjacielem Ziemi"

30 listopada 2010 r. gosciliśmy w DPS w Pigży, gdzie rozstrzygnięto konkurs pt:"Jestem przyjacielem Ziemi" oraz zorganizowano spotkanie andrzejkowe. Nasi Mieszkańcy mogli ponownie przekonać się co ich czeka w przyszłym roku. Za udział w konkursie, organizatorzy przewidzieli piękne nagrody, za co serdecznie dziękujemy. 

Zabawa Andrzejkowa 2010

23 listopada br odbyła się w naszym Domu zabawa andrzejkowa dla Mieszkańców DPS oraz Uczestników ŚDS. Podczas zabawy było wiele atrakcji i konkursów. Starym zwyczajem lano wosk i wróżono z fusów swoją przyszłość. Na koniec wszystkie panny i kawalerowie, wróżyli kto w przyszłym roku ma szanse na zamążpójście i ożenek.

"Ocalić od zapomnienia"

9 listopada 2010 r. Mieszkańcy Domu na zaproszenie Diecezjalnego Centrum Kultury na Zamku Bierzgłowskim uczestniczyli w wystawie dziecięcych prac plastycznych i literackich "Ocalić od zapomnienia". Program imprezy obejmował występy sceniczne zespołów wokalnych z Łubianki oraz recytacje nagrodzonych wierszy o tematyce patriotycznej z okazji przypadającej w tym roku 92 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Oprócz prezentacji słowno-muzycznej była również wystawa prac artystycznych uczniów okolicznych szkół. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Był także poczęstunek dla wszystkich obecnych na imprezie. 

Sankturium Matki Bożej Licheńskiej 22.10.2010 r.

Dnia 22.10.2010 r. Mieszkańcy DPS uczestniczyli w wyjeździe do Lichenia. Przewodnik opowiedział historię Cudownego Obrazu, pokazał Bazylikę Mniejszą, a potem zaprowadził do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Podczas zwiedzania opowiadał o cudach doznanych za przyczyną Matki Bożej. Następnie Mieszkańcy uczestniczyli we Mszy Św. Na zakończenie udali się do źródełka, po cudowną wodę.


Poprzednia strona  |  Następna strona
Ostatnia modyfikacja strony: 2014.10.31 10:28 info: browina@home.pl
© DPS BROWINA 2010-2012