Dom Pomocy Społecznej
w Browinie

Browina 57
87-140 Chełmża

tel. (+48 56) 6757111
E-mail: browina@home.pl

Aktualności

XI Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

29 czerwca 2011 r. na terenie naszego Domu odbył się XI Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy takie placówki jak: DPS Pigża, DPS Wielka Nieszawka, DPS Wąbrzeźno, "Dom Kombatanta" Dobrzejewice, ŚDS w Osieku n/Wisłą, Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" z Chełmży i nasz ŚDS w Browinie. Ta impreza miała na celu zaprezentowanie róznych form twórczości: rękodzielniczej, scenicznej, sportowej. Kazda zaprezentowana forma wzbudziła wiele zainteresowania i cieszyła się wielkim uznaniem wsród uczestników.

XI PTON upłynał w miłej atmosferze oraz  wspólnej, wspaniałej zabawie.  

Gosciło u nas ... Brąchnówko

3 czerwca br nasi Mieszkańcy mieli przyjemnosć goscić Koło Gospodyń Wiejskich oraz dzieci z Małej Szkoły w Brąchnówku. Mali uczestnicy umilili nam czas poprzez wesoły spiew, taniec i recytacje. Panie z KGW zaprezentowały kankana. Dopełnieniem spotkania był wspólny poczestunek. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze wspólnej integracji.

Dzień Dziecka w ŚDS

1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka. W Polsce jak również w innych krajach słowiańskich, jak Czechy, Słowacja czy Ukraina Dzień Dziecka obchodzony jest od roku 1952.W Środowiskowym Domu Samopomocy w Browinie każda okazja jest dobra do świętowania. Postanowiono ten dzień uczcić.  Zaplanowano gry i zabawy na świeżym powietrzu. Uczestnicy brali udział w konkurencjach: Wiersz przedszkolaka, karmienie kaszką manną na czas z zawiązanymi oczami, rzut do celu, skakanie przez skakankę, krzyżówka i kalambury malucha. Wszystkie " Dzieci" dobrze się bawiły.  Podsumowano imprezę kawą i drożdżówką. Każdy uczestnik zabawy dostał nagrodę.

VII Festiwal Twórczości Ludowej im. E. Nowaka

27 maja br grupa Mieszkańców reprezentujaca zespół wokalno-instrumentalny "Browinki" udała się do Dobrzejewic do Zespołu Szkół Gimnazjum i LO im. Prymasa Kardynała Wyszyńskiego na VII Festiwal Twórczości Ludowej im. E. Nowaka. Podczas występów kapel i zespołów, nasi Mieszkańcy zaprezentowali wystawę prac wykonanych na terapii zajęciowej.  

II Turniej Kręglarski Środowiskowych Domów Samopomocy w Województwie Kujawsko-Pomorskim

 W dniu 27.05.2011 po raz drugi Środowiskowy Dom Samopomocy miał przyjemność uczestniczyć w II Turnieju Kręglarskim Środowiskowych Domów Samopomocy w Województwie Kujawsko-Pomorskim zorganizowanym przez ŚDS przy Toruńskim Stowarzyszeniu "Współpraca". Impreza była bardzo udana. Po rozgrywkach, które toczyły się w "Grakuli" Uczestnicy ŚDS przybyli do Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Niesiołowskiego 20, gdzie zostali poczęstowani grochówką i bigosem. Obejrzeli także przedstawienie " Kopciuszek" na wesoło. Na koniec było ogłoszenie wyników. Z medalami, dyplomami, nagrodami i pucharem Uczstnicy ŚDS wrócili zadowoleni do domów.


Poprzednia strona  |  Następna strona
Ostatnia modyfikacja strony: 2015.06.22 10:08 info: browina@home.pl
© DPS BROWINA 2010-2012