Dom Pomocy Społecznej
w Browinie

Browina 57
87-140 Chełmża

tel. (+48 56) 6757111
E-mail: browina@home.pl

Aktualności

Wesołych Swiąt

W te piękne Święta,
gdy Pan Zmartwychwstanie ,
życzymy smacznych jajek na śniadanie,
żółtego kurczaczka, białego zająca
i oby te święta trwały bez końca .
Tęczowych pisanek,

na stole pyszności,

mokrego Dyngusa
i wspaniałych gości.

Niech to będzie czas uroczy
Życzymy miłej Wielkiej Nocy

Śniadanie w ŚDS

 

Corocznym zwyczajem w Środowiskowym Domu Samopomocy jest uroczyste śniadanie wielkanocne.  Uczestnicy do tego dnia przygotowują się bardzo starannie.  Malują jaja, pieką baby wielkanocne, przygotowują potrawy zgodnie z tradycją. W dniu świątecznym uczestniczą we mszy świętej w kapliczce Domu Pomocy Społecznej w Browinie, a później wraz z gośćmi zasiadają przy stole i kosztują przygotowane przez siebie pyszności. W tym roku  dodatkową atrakcją było szukanie pisanek w trawie. Zwycięzcy otrzymali nagrody.

Przedstawienie ze SP w Grzywnie

 W dniu 19 kwietnia 2011 .r odwiedzili nasz Dom uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Grzywny. Zaprezentowali przedstawienie o tematyce wielkanocnej.  Mali aktorzy wprowadzili naszych Mieszkańców w nastrój nadchodzących swiąt oraz wiosny. Za wizytę serdecznie dziękujemy.

VI rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II

Dnia 4 kwietnia 2011 r. odbył się w naszym Domu spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez Mieszkańców DPS z okazji VI rocznicy odejscia do Domu Ojca - Jana Pawła II.  Na widowni zasiedli Mieszkańcy DPS oraz Uczestnicy ŚDS wraz z opiekunami. Podczas przedstawienia śpiewane były piesni poświęcone pamięci wybitnego Polaka, do wykonania których włączyli sie wszyscy obecni. Wszystkim towarzyszył nastrój refleksji i skupienia.

II Wielki Turniej Tenisa Stołowego

30 marca br. na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Browinie, uczestniczyliśmy w II Wielkim Turnieju Tenisa Stołowego.  Zawodom towarzyszył wesoły nastrój i dobra zabawa.


Poprzednia strona  |  Następna strona
Ostatnia modyfikacja strony: 2015.03.20 13:12 info: browina@home.pl
© DPS BROWINA 2010-2012