Dom Pomocy Społecznej
w Browinie

Browina 57
87-140 Chełmża

tel. (+48 56) 6757111
E-mail: browina@home.pl

Aktualności

Święto pieczonego ziemniaka

W dniu 04.10.2012r. w godzinach 10.00-12.00 w Amfiteatrze Naszego Domu zorganizowane zostało ognisko z okazji „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Uczestniczyli w nim Mieszkańcy DPS w Browinie oraz Uczestnicy ŚDS. W trakcie imprezy odbywały się konkursy: żonglerka  ziemniakiem, rzeźbienie w ziemniaku,   rzut ziemniakiem do celu

Dla wszystkich biorących udział w konkursach były nagrody w postaci koszulek, kubków, długopisów i zeszytów. Pozostali częstowani byli słodyczami za udział w zabawie. Do tańca i śpiewu przygrywał p. Andrzej Świtalski z pomocą członków zespołu „Browinki” a wszyscy pozostali biorący udział w zabawie  wspólnie śpiewali piosenki harcerskie przy ognisku. Wszyscy  zadowoleni oraz zachwyceni smacznymi ziemniakami podawanymi z surówką wrócili na oddziały.

Zjazd Rodzin

Dnia  14 września 2012r. po raz  pierwszy po 6 latach,  odbyło się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Browinie spotkanie integrujące rodzin mieszkańców DPS i uczestników ŚDS.

Ostatni raz takie spotkanie na terenie DPS miało miejsce w 2006r. Przez długi  czas nie byliśmy w stanie zorganizować takiego spotkania ponieważ Dom przechodził generalny remont dwóch budynków  związany ze standaryzacją. Remont zakończył się w styczniu 2011r. Mieszkańcy wrócili do nowo wyremontowanych pomieszczeń a pracownicy mogli  powrócić do stałej tradycji i zorganizować spotkanie integracyjne z rodzinami. W  tym roku honorowym gościem  był Pan Starosta Toruński Mirosław Graczyk, który spotkanie otworzył i przywitał przybyłych Gości, rodziny i bliskich mieszkańców naszego Domu oraz rodziny i bliskich uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy. Szczególnym przywitaniem i wyróżnieniem była najstarsza mieszkanka Pani Zofia Dudek, mająca lat 93.Najmłodszym  mieszkańcem DPS jest Pan Stanisław Kierzkowski, który  ma 31.Najdłużej mieszkającym w Domu jest pan Remigiusz Puszakowski- przebywa on w Browinie od 1972r

Pracownicy DPS i ŚDS przygotowali dla wszystkich atrakcje, które  miały na celu integrację i zabawę na świeżym powietrzu. A Wśród nich: zabawy integracyjne, wystawa prac rękodzielniczych, wystawa fotograficzna oraz występy artystyczne  Naszych Mieszkańców i Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy zaprezentowali  różne formy sztuki – śpiew, taniec, teatr, kabaret, wiersz. Mieszkańcy DPS zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. „Bajka o szczęściu”.

 

 

Występ chóru z Kowalewa Pomorskiego

28.08.2012r.na dziale V Naszego DPS odbył się występ Chóru Seniorów i Emerytów z Kowalewa Pomorskiego. Podczas występu Seniorzy prezentowali piosenki oraz tańce ludowe, przy których nasi mieszkańcy bardzo dobrze się bawili nucąc znane im piosenki. Występujący otrzymali od naszych mieszkańców gromkie brawa oraz kwiaty zrobione na terapii  a w zamian otrzymali maskotkę - pluszowego psa. Potem dla Gości była kawa i słodycze.

Wycieczka nad morze

25.08-26.08.2012r.– grupa mieszkańców Naszego DPS oraz Uczestnicy ŚDS pod opieką 9 opiekunów przebywali wypoczywając nad morzem w Łebie. W trakcie wycieczki było plażowanie, zwiedzanie okolicy, wyjście na pizzę oraz rejs statkiem po morzu. Wszyscy wrócili zadowoleni oraz pełni wrażeń.

Wizyta w DPS Pigża

Dnia 23.08.2012r.– w godzinach od 10.00-14.30 mieszkańcy Naszego DPS gościli w Domu Pomocy Społecznej w Pigży w związku z zaproszeniem na spotkanie podsumowujące projekt realizowany ze środków Unii Europejskiej. Podczas imprezy przeprowadzane były konkursy, za które były piękne nagrody i upominki. Dla wszystkich był poczęstunek w postaci kawy i słodyczy oraz wystawny obiad. Koniec imprezy podsumowała Pani Dyrektor Anna Szczepaniak dziękując wszystkim za przybycie i udaną zabawą.


Poprzednia strona  |  Następna strona
Ostatnia modyfikacja strony: 2016.07.25 09:58 info: browina@home.pl
© DPS BROWINA 2010-2012