Dom Pomocy Społecznej
w Browinie

Browina 57
87-140 Chełmża

tel. (+48 56) 6757111
E-mail: browina@home.pl

Aktualności

"Wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga"

5 października 2010 r. mieszkańcy DPS brali udział w IV Przeglądzie Osób Niepełnosprawnych pt: "Wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga" w Centrum Kultury w Łubiance. Program imprezy obejmował występy sceniczne, między innymi występ naszego zespołu "Browinki", który przygotował cztery piosenki pod okiem p. Andrzeja Świtajskiego. Zaprezentowane zostały również prace rękodzielnicze naszych Mieszkańców na zorganizowanej wystawie. Na koniec wszyscy otrzymali dyplomy oraznagrody za udział. Imprezę zakończył smakowity poczęstunek oraz wspólne zdjęcie. 

Dzień Sprzątania Świata

1 października 2010 r. w naszym Domu obchodzony był Dzień Sprzątania Świata. z tej okazji pod opieką pracowników terapii zajęciowej odbyło się sprzątanie parku i cmentarza.

Wycieczka do Ogrodu Zoobotanicznego

24 września br Mieszkańcy udali się na wycieczkę do Ogrodu Zoobotanicznego  do Torunia. Podczas pięknej pogody, która tego dnia dopisała, Mieszkańcy zachwycali się zwierzętami i roślinnością ogrodu.

Wycieczka ŚDS do Torunia

W dniu 22 września odbyła się wycieczka uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy do Torunia. Pogada jak zawsze nam dopisała. Dzień rozpoczęliśmy od rejsu statkiem "Wanda" po Wiśle. Słoneczko ładnie świeciło więc można było podziwiać piękną zabudowę starego miasta z Wisły. Później poszliśmy do ogrodu zoobotaniecznego gdzie główną atrakcją był niedźwiedź. Kolejno spacerkiem przeszliśmy przez uliczki miasta, by wejść do "Kamienicy pod Gwiazdą". Tam obejrzeliśmy  wystawę "Świat Orientu". Podstawową częścią ekspozycji jest, otrzymana w latach 1966-1970 kolekcja, podarowana muzeum przez Tadeusza Wierzejskiego. Na koniec wycieczki zjedliśmy obiad w restauracji i pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Toruń to przepiękne miasto pełne ciekawych miejsc i zabytków.

  

Dzień Seniora

17 września 2010 r. grupa naszych Mieszkańców wzięła udział w spotkaniu z okazji Dnia Seniora zorganizowanym przez Urząd Gminy Chełmża w Szkole Podstawowej w Kończewicach.


Poprzednia strona  |  Następna strona
Ostatnia modyfikacja strony: 2014.09.09 12:09 info: browina@home.pl
© DPS BROWINA 2010-2012