Dom Pomocy Społecznej
w Browinie

Browina 57
87-140 Chełmża

tel. (+48 56) 6757111
E-mail: browina@home.pl

Aktualności

XIX Przegląd Twórczości Artystycznej Klubów Seniora w Golubiu Dobrzyniu

W dniu 8 października 2011 r. zespół wokalno-instrumentalny "Browinki" wystąpił w XIX Przeglądzie Twórczości Artystycznej Klubów Seniora w Golubiu Dobrzyniu. Podczas imprezy swoje zdolności zaprezentowały łącznie 32 zespoły, kabarety, chóry oraz soliści. 

Dzień Chłopaka w ŚDS

30 września Panie ze Środowiskowego Domu Samopomocy postanowiły zrobić niespodziankę Panom w dniu ich święta. Przygotowania i narady trwały cały tydzień. Kobiety wykonały serduszka z napisami:  "Tygrysek", "Koteczek", " Eklerek", "Puchatek"  itp, które przypięły Panom na piersi.  W tym dniu  zwracały się do nich według pseudonimu na serduszku. Panie przygotowały także plakat z wielkim napisem "Dzień Chłopaka", który zdobił salę muzyczno-ruchową.  Dla mężczyzn była także zabawa z wieloma konkursami i nagrodami. Panowie mieli oczywiście "Fory".  Później kawa i ciasto oraz małe prezenty dla każdego faceta. Na koniec rodzinna fotografia. Panowie byli zachwyceni ze swojego  święta  w ŚDS.

Na grzyby...

Jesiennym zwyczajem w Środowiskowym Domu Samopomocy są wyjazdy do lasu. W tym roku wbrew wszystkim prognozom pojechaliśmy na grzyby już dwa razy.  Wszyscy nam mówili, że nie ma grzybów, bo nie ma deszczu. Jednak my wiemy swoje. Znamy miejsca gdzie zawsze są grzyby. Z wyprawy do lasu zawsze wracaliśmy zadowoleni z dwoma wiadrami pełnymi grzybów.

Sprzątanie Świata

23 września 2011r. na terenie DPS odbyło sie Sprzątanie Świata, w którym wzięli udział Mieszkańcy DPS oraz Uczestnicy SDS. Po akcji sprzatania, wszyscy zostali zaproszeni na poczestunek do ŚDS.

Święto pieczonego ziemniaka

15 września jak co roku obchodziliśmy "Święto pieczonego ziemniaka" Pogoda nam dopisała i jak zawsze przy ognisku wspólnie bawiliśmy się wspaniale. Pieczone ziemniaczki smakowały wyśmienicie. Piękne nagrody zachęcały do udziału w konkurencjach: obieranie ziemniaka na czas, rzut ziemniakiem do celu, a na koniec imprezy w drodze losowania wyłoniliśmy króla " Pyrka" i królową "Pyrkę". Para  królewska nam  będzie miłościwie panować aż do przyszłego roku.


Poprzednia strona  |  Następna strona
Ostatnia modyfikacja strony: 2015.10.05 09:30 info: browina@home.pl
© DPS BROWINA 2010-2012