Dom Pomocy Społecznej
w Browinie

Browina 57
87-140 Chełmża

tel. (+48 56) 6757111
E-mail: browina@home.pl

Aktualności

Dzień Mieszkańca 2011

21 stycznia 2011 r. odbyła sie zabawa taneczna z okazji Dnia Mieszkańca dla Mieszkańców naszego Domu oraz Uczestników ŚDS. W trakcie imprezy odbyły się konkursy: taniec w parach z balonami, taniec z krzesłami, rzut woreczkiem do celu oraz konkurs na najładniejsze zyczenia na Dzień Babci i Dziadka. Uczestnicy bioracy udział zostali nagrodzeni.

Wigilia w ŚDS

      Coroczną tradycją Środowiskowego Domu Samopomocy w Browinie stała się wspólnie przygotowana wieczerza wigilijna. Uczestnicy brali czynny udział w przygotowaniu ośrodka na tę uroczystość. Porządkowali, dekorowali placówkę, zadbali o sporządzenie tradycyjnych postnych dań, by 22 grudnia wspólnie zasiąść do pięknie nakrytego stołu.

      Po odśpiewaniu kolęd wszyscy oczekiwali przyjścia Św. Mikołaja, który obdarował uczestników słodkimi prezentami. Ciepła atmosfera w tym dniu udzieliła się wszystkim i w pogodnych nastrojach składaliśmy sobie świąteczne życzenia. 

Spotkanie literackie

Dnia 10 grudnia 2010 r. w pracowni terapii zajęciowej odbyło się spotkanie literackie dla Mieszkańców naszego Domu, Uczestników ŚDS oraz pracowników w wykonaniu naszego Mieszkańca Pana Waldemara, który zaprezentował zebranym swoją twórczość oraz zaciekawił anegdotami i sytuacjami z własnego życia. Z niecierpliwością czekamy na dalsze spotkania literackie.

Rozstrzygnięcie konkursu "Jestem przyjacielem Ziemi"

30 listopada 2010 r. gosciliśmy w DPS w Pigży, gdzie rozstrzygnięto konkurs pt:"Jestem przyjacielem Ziemi" oraz zorganizowano spotkanie andrzejkowe. Nasi Mieszkańcy mogli ponownie przekonać się co ich czeka w przyszłym roku. Za udział w konkursie, organizatorzy przewidzieli piękne nagrody, za co serdecznie dziękujemy. 

Zabawa Andrzejkowa 2010

23 listopada br odbyła się w naszym Domu zabawa andrzejkowa dla Mieszkańców DPS oraz Uczestników ŚDS. Podczas zabawy było wiele atrakcji i konkursów. Starym zwyczajem lano wosk i wróżono z fusów swoją przyszłość. Na koniec wszystkie panny i kawalerowie, wróżyli kto w przyszłym roku ma szanse na zamążpójście i ożenek.


Poprzednia strona  |  Następna strona
Ostatnia modyfikacja strony: 2014.12.08 11:00 info: browina@home.pl
© DPS BROWINA 2010-2012