Dom Pomocy Społecznej
w Browinie

Browina 57
87-140 Chełmża

tel. (+48 56) 6757111
E-mail: browina@home.pl

Aktualności

Memento mori...

W dniu 12 listopada 2012r. o godzinie 10.00  na stołówce działu V odbyło się spotkanie poetyckie pod nazwą „Memento mori! Każdej nocy, każdego dnia – brak kogoś spośród nas” w nawiązaniu do minionego Święta Zmarłych, które poprowadził nasz Mieszkaniec Pan Waldemar Cieślak w oparciu o liryki poetów polskich oraz niektóre utwory muzyczne.

„Zamki, dworki i rezydencje na ziemiach Województwa Kujawsko-Pomorskiego”

Dnia 9 listopada 2012r. w godzinach od 11.00 do 14.30 odbył się wyjazd trójki Mieszkańców wraz z terapeutkami p. Beatą Lewandowską i p. Moniką Puczkarską- Skibą na uroczystość wręczenia nagród oraz na wystawę pokonkursową prac laureatów i uczestników wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. „Zamki, dworki i rezydencje na ziemiach Województwa Kujawsko-Pomorskiego” organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych im. Wandy Szuman z projektu wspófinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Collegium Humanisticum UMK w Toruniu. Wyróżnienia honorowe otrzymali z naszego Domu: Pani Czesława Duda, Pan Aleksander Tokć i Pan Edward Krzyżaniak, a z ŚDS Pan Piotr Majda.W trakcie uroczystości zostały rozdane nagrody w postaci pięknych albumów o zamkach i pałacach oraz dyplomy za uczestnictwo.

„Kiedy myślę …, stwierdzam – Polak – to brzmi dumnie”

8 listopada  2012r. Mieszkańcy DPS uczestniczyli w wyjeździe do Diecezjalnego Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim na  VII Konkurs Literacko - Plastyczny „Kiedy myślę …, stwierdzam – Polak – to brzmi dumnie”.Podczas uroczystosci zostały wręczone nagrody dzieciom z okolicznych szkół.

Wręczenie medali

Dnia 7 listopada 2012r. w Starostwie Powiatowym w Toruniu miało miejsce wręczenie medali. Tym razem medale odebrały: złoty - Pani Janina Lewandowska; srebrne - Pani Anna Witkowska i Pani Elżbieta Paradowska; brązowe - Pani Dorota Zwolińska, Pani Beata Walerych, Pani Małgorzta Polcyn i Pani Dorota Cieszyńska. Serdecznie Paniom gratulujemy.

Gościliśmy Matkę Boską Jasnogórską

Dzień 28 października 2012r. pozostanie na długo w naszej pamięci. Przygotowaliśmy się do tego duchowo, ale i też zewnętrznie poprzez udekorowanie drogi przejazdu i okien naszych budynków. Tegoż dnia z kościoła parafialnego w Grzywnie do kaplicy w naszym Domu, przyjechała kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. W imieniu Mieszkańców i Pracowników DPS, Matkę Boską powitała Pani Dyrektor. O godz. 13 15 została odprawiona uroczysta Msza Św., której przewodniczył ojciec rekolekcjonista. Mieliśmy niesamowitą okazję złożenia Matce Boskiej Jasnogórskiej naszych podziękowań, próśb i zawierzeń. Było to wzruszające spotkanie, gdyż następna peregrynacja w naszej parafii dopiero za około 40 lat. Po Mszy Św. kopia cudownego obrazu wróciła do kościoła parafialnego w Grzywnie.


Poprzednia strona  |  Następna strona
Ostatnia modyfikacja strony: 2016.10.20 08:29 info: browina@home.pl
© DPS BROWINA 2010-2012