Dom Pomocy Społecznej
w Browinie

Browina 57
87-140 Chełmża

tel. (+48 56) 6757111
E-mail: browina@home.pl

Aktualności

XII Dzień Papieski

               Dnia 17 października 2012r. o godzinie 10.00 w jadalni działu IV odbyła się prezentacja o Błogosławionym Janie Pawle II z okazji XII Dnia Papieskiego, w której uczestniczyli Nasi Mieszkańcy oraz Uczestnicy ŚDS. Uroczystość otworzyły terapeutki Beata Lewandowska i Monika Puczkarska- Skiba witając wszystkich przybyłych i zapraszając do wysłuchania miłych wspomnień o Wielkim Polaku. Pan Czesław Gondowicz rozpoczął prelekcję przybliżając dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, następnie została wyemitowana przez rzutnik multimedialny projekcja pt. „Czym jest zapomnienie” pokazująca życie i pogrzeb naszego Papieża. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali pieśni religijne przypominające Naszego Papieża.

VI PTON "Wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga" Łubianka 2012

Dnia  16 października 2012r. zorganizowany został wyjazd do Centrum Kultury w Łubiance na VI Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga”.  Podczas wyjazdu Mieszkańcy DPS i Uczestnicy ŚDS zaprezentowali swoje prace rękodzielnicze wykonane podczas zajęć terapeutycznych. Zespół instrumentalno-wokalny „Browinki” zaśpiewał kilka piosenek ze swojego repertuaru, które zostały uhonorowane gromkimi brawami. Każdy uczestnik przeglądu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Na zakończenie organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom uroczysty poczęstunek.

Wycieczka do Poznania

               W dniach 15 – 16.10.2012r. po raz drugi w tym roku Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej oraz Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy uczestniczyli w wycieczce do Poznania, która odbyła się dzięki ofiarności sponsora. W sierpniu 2012r. Mieszkańcy pojechali na dwudniową wycieczkę nad morze do Łeby, a teraz zwiedzali Poznań. Pierwszego dnia pobytu zwiedzili starówkę gdzie główna atrakcją były słynne koziołki na wieży ratuszowej. Następnie udali się do Parku Cytadela, gdzie podziwiali zabytkowe maszyny wojskowe – samoloty, czołgi itp. oraz rosarium z kolekcją róż posadzonych na sześciu tarasach. Po spacerze udali się do hotelu na obiado – kolację połączoną  z dancingiem. Kolejnego dnia zwiedzali zabytki Poznania z okien tramwaju wycieczkowego, który w trakcie przejazdu zatrzymał się na półgodzinny spacer po parku Sołackim. Kolejnym miejscem, które odwiedzili Mieszkańcy DPS oraz Uczestnicy ŚDS była Palmiarnia, która składa się części centralnej przeznaczonej do prezentacji kaktusów i roślin tropikalnych oraz akwarium. Potem wszyscy udali się na obiad do restauracji na Starym Rynku. Po posiłku zakupili pamiątki związane z Poznaniem. Wycieczka upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze.

XV Ogólnopolski Przegląd Dorobku Twórczości Seniorów - Wąbrzeźno 2012

               Dnia 13 października 2012r. w godzinach 10.00-17.00 zespół instrumentalno-wokalny ”Browinki”  z DPS Browina  wystąpił na „XV Ogólnopolskim Przeglądzie Dorobku Twórczości Seniorów” pod opieką instruktora p. Andrzej Świtajskiego. Przegląd ten odbywał się w Wąbrzeskim Domu Kultury, gdzie widowni i osób występujących nie brakowało. Za występ zespół otrzymał puchar, dyplom oraz gromkie oklaski.

Grzybobranie drodzy Panowie i Panie !

Dnia 9 października br odbył się wyjazd na grzyby do nadleśnictwa Olek. Wyjazd na grzybobranie był bardzo udany. Mieszkańcy z pełnymi koszami wrócili zadowoleni do naszego Domu.


Poprzednia strona  |  Następna strona
Ostatnia modyfikacja strony: 2016.09.22 13:01 info: browina@home.pl
© DPS BROWINA 2010-2012