Dom Pomocy Społecznej
w Browinie

Browina 57
87-140 Chełmża

tel. (+48 56) 6757111
E-mail: browina@home.pl

Aktualności

Wyjazd nad jezioro

Dnia  23 lipca 2013r. zorganizowany został wyjazd nad jezioro do Zalesia dla Mieszkańców Naszego DPS pod opieką terapeutów. Podczas wyjazdu było opalanie na kocach oraz kąpiel w nagrzanej od słońca wodzie. Wszyscy  poczęstowani zostali cukierkami  oraz zimnymi napojami. Spędziliśmy miłe chwile na świeżym powietrzu i z zadowoleniem na twarzy  wróciliśmy w porze obiadowej do domu. 

II Integracyjny Piknik Rodzinny w DPS w Wąbrzeźnie

W dniu 21.06.2013r. zespół „Browinki” wraz z opiekunami uczestniczył w II Integracyjnym Pikniku Rodzinnym      w Wąbrzeźnie. Piknik połączony był z przeglądem twórczości osób niepełnosprawnych. Nasi mieszkańcy zaprezentowali dwa utwory muzyczne o tematyce związanej z latem. Podczas Pikniku nasi mieszkańcy podziwiali występy harcerzy, występy taneczne uczniów ze szkoły podstawowej, dzieci z przedszkola, występy koła gospodyń wiejskich oraz pokaz walk rycerskich z Golubia Dobrzynia. Wszystkim dopisywał znakomity humor. Mieszkańcy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu.

XIII Powiatowy Przaegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Naszym DPS

Domu Pomocy Społecznej w Browinie jest czynnym uczestnikiem życia społecznego. Jest inicjatorem i współorganizatorem wielu imprez integrujących społeczność  lokalną. Aktywnie uczestniczy w realizacji różnego rodzaju projektów o charakterze regionalnym.  Współpracuje z organizacjami, stowarzyszeniami o charakterze lokalnym oraz  regionalnym

 

     Od kilku lat Dom Pomocy Społecznej w Browinie cyklicznie organizuje imprezy integracyjne –Powiatowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Od roku 2000 odbyło się ich 13. W imprezie tej biorą  udział mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej  z terenu województwa kujawsko – pomorskiego, lokalne stowarzyszenia działające na terenie gminy Chełmża, przedstawiciele władz Powiatu Toruńskiego- Pan Starosta Mirosław Graczyk, Wicestarosta Pan Dariusz Meller, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Zdzisław Drapiewski.

 

 

Wójtowie: Wójt Gminy Chełmża, Pan Jacek Czarnecki, Wójt gminy Czernikowo Pan Zdzisław Gawroński ,Kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej z powiatu Toruńskiego,

W 2013r odbyło się XII spotkanie przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Na spotkanie przybyli Klub Seniora ,,Radość”- Z Czernikowa,

Stowarzyszenie osób Niepełnosprawnych ,,Pomocna Dloń” z Chełmży ,

 Środowiskowy Dom samopomocy w Osieku,

Dom Pomocy  Społecznej,, Dom Kombatanta”w Dobrzejewicach ,

Dom Pomocy społecznej w |Pigży,

Dom Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie,

Środowiskowy dom Samopomocy w Browinie

Dom Pomocy Społecznej w Browinie.

Poza tym gościnnie wystąpiło:

 Koło Gospodyń Wiejskich z Brąchnówka i Dzieci ze studia Tańca ,, Pyras” z Chełmży

 

Celem imprezy była integracja społeczna osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym i innymi osobami  niepełnosprawnymi z  zaproszonych Domów Pomocy Społecznej z terenu powiatu oraz z  DPS w Wąbrzeźnie. Uczestnicy Przeglądu prezentowali przedstawienia teatralne, występy taneczne, recytowali poezję, zaprezentowali prace rękodzielnicze, rywalizują w konkurencjach sportowych. Za każdy występ komisja przydzielała nagrody w/ w  Kategoriach. Uczestnicy  wyjeżdżają   ze spotkania z nagrodami.

 

"Igrzyska Wiosenne w ŚDS"

Dnia 29 maja br. w SDS w Browinie odbyły się zawody sportowe pod nazwą „Igrzyska wiosenne”. Zawody obfitowały w „niezwykłe” konkurencje, jak: rzut kaloszem, czy toczenie opony. Nie zabrakło dopingu – kobiety z transparentem: „ŚDS we wszystkim najlepszy jest!!!” zagrzewały do boju. Jak zwykle świetnie się bawiliśmy. 

"Wiosenne igraszki"

Dnia 22 maja 2013r. Uczestnicy ŚDS zaprezentowali swoje talenty na „Wiosennych Igraszkach” w Zespole Szkół Specjalnych w Chełmży. Główny występ to skecz z „Genkiem” w roli głównej. Nasza reprezentacja odśpiewała również hymn spotkania „Wietrze wiej”. 


Poprzednia strona  |  Następna strona
Ostatnia modyfikacja strony: 2017.09.15 09:40 info: browina@home.pl
© DPS BROWINA 2010-2012