Dom Pomocy Społecznej
w Browinie

Browina 57
87-140 Chełmża

tel. (+48 56) 6757111
E-mail: browina@home.pl

Aktualności

Dzień Pracownika Socjalnego 22.11.2012

W dniu 22 listopada 2012r. w Domu Pomocy Społecznej w Browinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.  Na spotkanie przybyły zaproszone osoby reprezentujące instytucje pomocy społecznej: m.in. Domy Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Środowiskowe Domy Samopomocy, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza z powiatu toruńskiego. Wszystkich zaproszonych serdecznie powitał Starosta Toruński Pan Mirosław Graczyk i na ręce przedstawicieli pomocy społecznej złożył życzenia dla wszystkich pracowników „sukcesów zawodowych, energii do realizacji ciekawych projektów socjalnych, jak najwięcej satysfakcji z codziennych kontaktów z ludźmi, którym pomoc społeczna pomaga, ochoty do poszukiwania dróg rozwoju, odkrywania nowych sposobów na uniknięcie stresów i pułapek wypalenia zawodowego”. Do życzeń dołączył się także Pan Wicestarosta Dariusz Meller. Uroczystość uświetnił występ zespołu „Browinki” działającego w Domu Pomocy Społecznej w Browinie pod opieką Pana Andrzeja Świtajskiego i zespół artystyczny z Środowiskowego Domu Samopomocy w Browina pod opieką Pani Lucyny Słowińskiej.

Wyróżnienie Ministra Pracy i Polityki Społecznej

W dniu 21 listopada 2012 r. - z okazji Dnia Pracownika Socjalnego - nasza Pani Dyrektor Anna Woźniak - Margol otrzymała wyróżnienie Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej.  Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Gmachu Ministerstwa Gospodarki w Warszawie.

Dzień Pracownika Socjalnego

20 listopada 2012r.  odbyło się w naszym Domu spotkanie pracowników przy kawie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Na spotkaniu zostały odczytane życzenia, które otrzymaliśmy z instytucji pomocy społecznej. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze.

Byliśmy w aquaparku

Dnia 20 listopada br. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Browinie udali się do Aquaparku w Wielkiej Nieszawce. Podczas godzinnego pobytu Mieszkańcy korzystali z atrakcji wodnych m.in. jacuzzi, biczy wodnych, sztucznej rzeki. Wyjazd na pływalnię bardzo się wszystkim podobał, w związku z czym mamy w planach kolejny wyjazd.

Memento mori...

W dniu 12 listopada 2012r. o godzinie 10.00  na stołówce działu V odbyło się spotkanie poetyckie pod nazwą „Memento mori! Każdej nocy, każdego dnia – brak kogoś spośród nas” w nawiązaniu do minionego Święta Zmarłych, które poprowadził nasz Mieszkaniec Pan Waldemar Cieślak w oparciu o liryki poetów polskich oraz niektóre utwory muzyczne.


Poprzednia strona  |  Następna strona
Ostatnia modyfikacja strony: 2016.12.05 09:52 info: browina@home.pl
© DPS BROWINA 2010-2012