Dom Pomocy Społecznej
w Browinie

Browina 57
87-140 Chełmża

tel. (+48 56) 6757111
E-mail: browina@home.pl

Aktualności

Poznaliśmy pracę policji

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w dniu 23.08.2011r odwiedzili komisariat Policji w Chełmży. Prezentacja policyjnych radiowozów oraz elementów umundurowania i wyposażenia budziła duże emocje wśród odwiedzających. Niektóre policyjne „gadżety” można było dotknąć, przymierzyć, a nawet w nich usiąść. Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia znajomych na ulicach Chełmży  za pomocą  monitoringu. Panowie sprawdzali swoją trzeźwość na policyjnym alkomacie. Podczas przeprowadzonej w komisariacie lekcji dla uczestników, policjanci oprócz pokazu sprzętu tłumaczyli, jak zachować się w przypadku różnych zagrożeń. Po ciekawej lekcji uczestnicy ŚDS poszli na kawę lody i ciasto do restauracji” „Filip”

Wycieczka ŚDS do Brodnicy

W piękny, pogodny dzień 16 sierpnia 2011 r. Uczestnicy ŚDS wyruszyli na wycieczkę do Brodnicy. Miasto urzekło Uczestników swoimi zabytkami i ciekawą historia, którą przedstawił Pan dr Piotr Birecki. Zwiedzanie rozpoczęto od  Muzeum w Brodnicy, które działa od 1973 roku i zgromadza bogatą kolekcję zabytków liczącą ponad 50 tys. pozycji i blisko pół miliona eksponatów. Muzeum w Brodnicy mieści się w kompleksie trzech zabytkowych budowli zlokalizowanych w centrum miasta: w XIV-wiecznej Bramie Chełmińskiej wraz z przyległą kamienicą, w piwnicach XIV -wiecznego zamku krzyżackiego oraz w barokowym spichlerzu z 1604 r. Największą atrakcją było wejście na wieżę przyległą do zamku oraz podziwianie widoków roztaczających się z niej. Po zwiedzeniu zamku zjedzono obiad i udano się na rynek, gdzie stoi duża studnia. Pan Piotr opowiedział o dużym znaczeniu studni dla miasta  w okresie średniowiecznym. Następnie grupa udała się do Fary pod wezwaniem św. Katarzyny. Parafia została założona w końcu XIII w. przez zakon krzyżacki. Wycieczkę zakończono pójściem na lody. Nikt z Uczestników nie przypuszczał, że  w Brodnicy jest tyle ciekawych miejsc do obejrzenia. Uczestnicy dowiedziaeli się mnóstwa nowych rzeczy o naszej okolicy.

Zabawa taneczna

29 lipca 2011 r. na stołówce działu V, odbyła się zabawa taneczna dla Mieszkańców DPS i Uczestników ŚDS.  Podczas imprezy przeprowadzono szereg konkursów z nagrodami. 

Wyjazd do Ogrodu Zoobotanicznego

7 lipca br. został zorganizowany wyjazd do Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu. Grupa Mieszkańców miała okazję podziwiania kilkunastu okazów zwierząt. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się ptaszarnia. Po zwiedzaniu ogrodu Mieszkańcy relaksowali się przy kawie i lodach w jednej z toruńskich restauracji. 

XI Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

29 czerwca 2011 r. na terenie naszego Domu odbył się XI Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy takie placówki jak: DPS Pigża, DPS Wielka Nieszawka, DPS Wąbrzeźno, "Dom Kombatanta" Dobrzejewice, ŚDS w Osieku n/Wisłą, Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" z Chełmży i nasz ŚDS w Browinie. Ta impreza miała na celu zaprezentowanie róznych form twórczości: rękodzielniczej, scenicznej, sportowej. Kazda zaprezentowana forma wzbudziła wiele zainteresowania i cieszyła się wielkim uznaniem wsród uczestników.

XI PTON upłynał w miłej atmosferze oraz  wspólnej, wspaniałej zabawie.  


Poprzednia strona  |  Następna strona
Ostatnia modyfikacja strony: 2015.08.25 11:54 info: browina@home.pl
© DPS BROWINA 2010-2012