Dom Pomocy Społecznej
w Browinie

Browina 57
87-140 Chełmża

tel. (+48 56) 6757111
E-mail: browina@home.pl

Aktualności

Boże Narodzenie w DPS Browina

Tradycyjnie w dzień poprzedzający wigilię odwiedził nasz Dom Święty Mikołaj  z pomocnikami i aniołkiem. Orszak ten wraz z Dyrektorem  Anną Woźniak- Margol, proboszczem parafii w Grzywnie  Ks. Kan.  Wiesławem Roczniakiem, oraz  pracownikami  odwiedził wszystkich mieszkańców w pokojach łamiąc się opłatkiem i  składając życzenia. Spotkanie dostarczyło  naszym Mieszkańcom wiele wzruszeń. Mikołaj zaś, jak na niego przystało, rozdawał słodkie upominki.

                Blask choinki, stół nakryty białym obrusem i opłatek są najważniejszym symbolem religijnej tożsamości. W takiej atmosferze Mieszkańcy DPS w Browinie, zasiedli do wigilijnego stołu z udziałem zaproszonych gości. Na Wigilię  do Domu Pomocy Społecznej w Browinie przybyli przedstawiciele władz Powiatu Toruńskiego:

Wicestarosta Powiatu Toruńskiego Pan  Andrzej Siemianowski i Członek  Zarządu Pan  Mirosław Nawrotek,  Wójt Gminy Chełmża Pan Jacek Czarnecki i proboszcz parafii w Grzywnie  Ks. Kan. Wiesławem Roczniakiem. Życzenia od Dyrektora Domu i Władz Samorządowych poprzedziły spożycie tradycyjnej kolacji wigilijnej. Świąteczna i rodzinna atmosfera przepełniona wzajemną życzliwością i zrozumieniem towarzyszyła wszystkim obecnym w spotkaniu. Wigilia w DPS Browina nawiązuje do tych przeżywanych w rodzinnych domach pośród najbliższych, zaś wspólne śpiewane kolędy dawały wiarę i nadzieję na lepsze jutro.

 

Zabawa "Andrzejkowa"

W dniu 28 listopada 2014r. w godzinach od 10.00 do 12.00 na stołówce działu V odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla mieszkańców Naszego DPS, na której można było dowiedzieć się co czeka nas w przyszłym roku podczas wybierania wróżb z koszyczka wróżki Wioletty. Oprócz tego było:
- „wróżenie z ręki”; oraz
- „wróżenie z filiżanek”.
Dla wszystkich zapewniony był poczęstunek w postaci drożdżówki i kawy oraz napojów chłodzących, które przydały się podczas trwającej na sali zabawy tanecznej. Humor i dobry nastrój dopisywał wszystkim od początku do końca imprezy.

Dzień patriotyczny w Zamku Bierzgłowskim

Dnia 6 listopada 2014r. w godzinach od 10.30 do 13.30 odbył się wyjazd grupy Mieszkańców DPS w Browinie do Diecezjalnego Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim na wystawę dziecięcych prac plastycznych i literackich „Patriotyzm zobowiązuje nas do…” z projektu finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko- Pomorskiego, Gminy Łubianka oraz Starostwa Powiatowego w Toruniu.

W trakcie uroczystości zostały rozdane nagrody za IX Konkurs Literacko-Plastyczny dzieciom     z okolicznych szkół a wszyscy uczestniczący zostali poczęstowani kawą i ciastem.

 

"Wszystkich Świętych" - Pamiętamy!

Próby muzyczne "Browinek"


Poprzednia strona  |  Następna strona
Ostatnia modyfikacja strony: 2018.06.15 09:51 info: browina@home.pl
© DPS BROWINA 2010-2012